Μετά την εξασφάλιση μιας θέσης στην Εθνική Ομάδα Ιστιοπλοΐας, η αθλήτρια του Ομίλου Μαργαρίτη Ελένη καλείται να συμμετάσχει στο προπονητικό Camp Optimist που θα διεξαχθεί 23-26 Μαΐου στο Διεθνές Ιστιοπλοϊκό Κέντρο της Ε.Ι.Ο.
Παράλληλα, ολοκληρώθηκαν στις 12-5 οι προκρίσεις της Εθνικής Ομάδας στην ΝΟΕλευσίνας, όπου πραγματοποιήθηκαν 9 ιστιοδρομίες με 146 αθλητές. Ο όμιλος μας εκπροσωπήθηκε από τον Ράπτη Άγγελο, ο οποίος έλαβε την 45η θέση στον Χρυσό Στόλο, την Μαργαρίτη Ελένη 52η στον Χρυσό Στόλο και τον Κουκουνάρα Γεώργιο ο οποίος έλαβε την 113η θέση στον Αργυρό Στόλο.
Το Δ.Σ. του Ομίλου συγχαίρει τους αθλητές για την προσπάθεια τους και τους εύχεται ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες
![0-02-05-c99adb7627d4d20c91457efd78e163e388c42f598953d3877061d6c83e465bad_769524feb821c676 0-02-05-c99adb7627d4d20c91457efd78e163e388c42f598953d3877061d6c83e465bad_769524feb821c676](https://nokat.gr/wp-content/uploads/2024/05/0-02-05-c99adb7627d4d20c91457efd78e163e388c42f598953d3877061d6c83e465bad_769524feb821c676.jpg)