ΔΙΕΘΝΗΣ ΡΕΓΚΑΤΑ ΤΟΥΡΚΙΑΣ

Επέστρεψε ο Ναυτικός Όμιλος Κατερίνης με την ιστιοπλοϊκή του ομάδα από τη Ραιδεστό της Τουρκίας, όπου συμμετείχε στη διεθνή ρεγκάτα. Την αποστολή πλαισίωναν 4 αθλητές του ομίλου μας καθώς και ο προπονητής Νότης Καρπούζας και ο Έφορος Ιστιοπλοΐας του ομίλου, Σωτήρης Φαρμακίδης. Η ομάδα κατέλαβε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στην Εθνική ομάδα Cherry Cup. Παράλληλα, στον αγώνα χρυσού στόλου στους Seniors, ο Άγγελος Ράπτης κατέλαβε την 18η θέση στη γενική κατάταξη. Στον ασημένιο στόλο, ο Ανρέας Φαρμακίδης κατέκτησε την 3η θέση ενώ η Ιωάννα Τρελλοπούλου την 18η θέση. Τέλος, στον χρυσό στόλο Junior, η Ελένη Μαργαρίτη πήρε την 25η θέση.

Το Δ.Σ. του Ν.Ο.ΚΑΤ. συγχαίρει τους αθλητές μας και τον προπονητή για τις διακρίσεις τους και υπόσχεται να παραμείνει αρωγός σε κάθε προσπάθεια της ομάδας.